محل تبلیغات شما

مقدمه

 مستحضر هستید این روزها اکثر کارها به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام می شود. در مطالب قبلی هیواتک در مورد نوبت دهی های اینترنتی مثل " نوبت دهی اینترنتی معاینه فنی خودرو " " نوبت دهی شعب تامین اجتماعی  "  تا انجام فرایند های غیر حضوری مثل " ثبت  چک در سامانه صیاد " صحبت کردیم.

در مقاله امروز قصد داریم شما را با سامانه درگاه ملی قوه قضاییه که به تازگی از آن رو نمایی شده است آشنا کنیم. همانطور که می دانید قوه قضاییه وظیفه برقراری عدالت و برقراری امنیت اقتصادی ، اجتماعی ، اخلاقی و حیثیتی را بر عهده دارد.  پس با یک حساب سر انگشتی می توان به وظایف و امکانات این سامانه پی برد. در ادامه این مطلب به امکانات ارائه شده در این سامانه و نحوه ورود به آن صحبت می کنیم.

قبل از اینکه ادامه مطلب را دنبال کنید توجه شما را به خواندن چند مقاله در مورد سامانه ثنا جلب می کنیم :

معرفی مدارک ثبت نام در سامانه ثنا ، نرم افزار اندروید سامانه ثنادرگاه ملی قوه قضاییه چیست؟ eadl.ir

در 15 آذر ماه امسال درگاه ملی قوه قضاییه راه اندازی شد. هدف اصلی از راه اندازی این سامانه دسترسی تمامی مردم به خدمات قوه قضاییه به صورت یکپارچه است. این درگاه ملی بر اساس دستور قانون 365 قانون آیین دادرسی کیفری راه اندازی شد تا همه ی مردم به راحتی بتوانند به صورت غیر حضوری به تمامی مسائل مربوط به قوه قضاییه مثل آدرس تمامی مراکز قضایی ، بخشنامه های رئیس قوه قضاییه ، قوانین کشور ، آرای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری ، سامانه آرای قضایی و بخش خدمات الکترونیک قوه قضاییه بپردازند. علاوه بر موارد فوق امکان گرفتن استعلام الکترونیک قضایی مثل استعلام وضعیت ثبت نام شخص در سامانه ثنا ، استعلام وضعیت کارشناس ، استعلام وضعیت وکیل ، استعلام مدرک قضایی ، استعلام سابقه طرح دعوای مرتبط با چک هم در این سامانه وجود دارد. البته لازمه گرفتن این استعلام ها ثبت نام در سامانه ثنا است که در مقالاتی همچون " ثبت ثنا دادگستری "  به طور مفصل در مورد آن صحبت کردیم. پس برای استفاده و گرفتن استعلام از درگاه ملی قوه قضاییه ابتدا ثبت نام خود در سامانه ثنا را تکمیل و سپس برای استفاده از امکانات این سامانه اقدام کنید.

سامانه درگاه ملی قوه قضاییه  تمامی موارد مربوط به قوه قضاییه را به طور الکترونیک و به صورت شبانه روزی انجام می دهد. یعنی شما در هر ساعتی از شبانه رو می توانید به سامانه مراجعه و از خدمات آن استفاده کنید.

همچنین برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن عدالت همراه در دو نسخه اندروید و iOS نیز برای کاربرانی که قصد استفاده از نسخه وب و سایت ملی قوه قضاییه را ندارند راه اندازی شده است که در مطالب بعدی به معرفی و نحوه استفاده از آن ها می پردازیم.

 

 

 نحوه ورود به درگاه ملی قوه قضاییه eadl.ir

همانطور که اشاره کردیم سامانه ملی قوه قضاییه به منظور سهولت تمامی اقشار جامعه راه اندازی شده است تا همه بتوانند از خدمات ارائه شده در این سامانه به طور غیر حضوری استفاده کنند.

برای ورود به درگاه ملی قوه قضاییه تنها لازم است وارد آدرس " eadl.ir " شوید.

البته لازمه ورود به این سامانه و استفاده از امکانات آن ثبت نام در سامانه ثنا است .

پس مراحل ورود به درگاه ملی قوه قضاییه به شکل زیر است :

1- ابتدا در سامانه ثنا ثبت نام کنید. ( در این مورد در مقاله " آشنایی با سامانه ابلاغ قضایی قوه قضاییه " صحبت کردیم. )

2- سپس وارد سامانه ملی قوه قضاییه به آدرس  " eadl.ir " شوید و از بالای صفحه روی گزینه " ورود به درگاه خدمات الکترونیک قوه قضایی " کلیک کنید.

 

3- بعد از طی کردن مراحل بالا وارد صفحه ای مثل تصویر می شوید.

 

 

4- در صورتی که قبلا ثبت نام خود را در سامانه ثنا تکمیل کرده بودید ، با وارد کردن رمز شخصی سامانه ثنا و کد ملی خود وارد سامانه شوید و از امکانات سامانه استفاده نمایید.

در ادامه، خواندن مقاله " چک الکترونیکی " را به شما توصیه می کنیم.

 

خدمات قابل ارائه در درگاه ملی قوه قضاییه eadl.ir

تا به اینجای مطلب در مورد درگاه ملی قوه قضاییه و نحوه ورود به آن صحبت کردیم و در ادامه به خدمات قابل ارائه در این سامانه می پردازیم :

- امکان مشاهده و چاپ ابلاغیه های قضایی

- دریافت نوبت برای مراجعه حضوری به شعب قضایی

- درخواست گواهی سوء پیشینه

- اطلاع رسانی از روند پرونده های قضایی

- اعتراض نسبت به عملکرد دادسراها

- ارائه و پیگیری درخواست عفو

- امکان محاسبه هزینه های دادسری و پرداخت آن به صورت اینترنتی

- استعلام وضعیت ثبت نام شخص در سامانه ثنا

- استعلام وضعیت کارشناس ، وکیل و و مدرک قضایی

- استعلام سابقه طرح دعوی مرتبط با چک

- ثبت الکترونیکی صدور سند

- اطلاع رسانی به وکلا در مورد روند پرونده های قضایی

- مشاهده ابلاغیه های قضایی که قابل انتشار هستند

موارد گفته شده مهم و اصلی ترین خدمات قابل ارائه در سامانه ملی قوه قضاییه است که البته با مراجعه به این سامانه می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

البته همانطور که ذکر کردیم برای استفاده از این امکانات لازم است در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشید.

منبع : درگاه ملی قوه قضاییه


هیواتک

دی اکتیو اینستاگرام با گوشی

علت محدود شدن کامنت اینستاگرام

سامانه امتا ایران خودرو و سایپا

سامانه ,قوه ,قضاییه ,ملی ,، ,ثنا ,قوه قضاییه ,ملی قوه ,سامانه ثنا ,در سامانه ,درگاه ملی ,استعلام وضعیت کارشناس

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
آموزش مجازی مطالعات اجتماعی عشق و دوستی بکتاش دکور تی تی کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد بازی مافیا فولاد شهر علوم ماورا تخفیفان رسالت دخترونه خرید کپسول آتش نشانی و شارژ آن دانلود کده