محل تبلیغات شما

مقدمه

مدتی ست که نام سامانه صیاد یا سامانه صدور یکپارچه دسته چک خیلی به گوش می خورد. در مقالات قبلی اشاره کردیم که بعد از راه اندازی سامانه صیاد تمامی امور مربوط به دسته چک در این سامانه انجام می شود. اگر سالها با دسته چک سر کار داشتید و با مراجعه به بانک دسته چک دریافت می کردید از این پس نیاز است برای دریافت دسته چک ابتدا اعتبار سنجی حساب انجام داده و با توجه به آن دسته چک دریافت کنید. دسته چک هایی که این روزها از این روش دریافت می کنید دارای یک کد اسعلام هستند که به کمک آن کد 16 رقمی می توان استعلام چک را انجام داد.

اهمیت این کار این است که هنگامی که قصد دارید از کسی چک دریافت کنید قبل از قبول چک می توانید استعلام حساب آن شخص را انجام داده و با توجه به میزان خوش حسابی آن در مورد دریافت چک تصمیم گیری کنید. با این روش دیگر کمتر کسی با چک برگشتی رو به رو می شود و خیلی زود به پول خود می رسد.

سوال اینجاست که چگونه استعلام چک را انجام دهیم؟

در حال حاضر سامانه ی صیاد زیر مجموعه سامانه بانک مرکزی به حساب می آید و هنوز دارای سایتی مجزا نیست ولی در آینده و هزمان با رونمایی از سامانه مجزا صیاد تمامی اموز  استعلام گرفتن ، ثبت چک در سامانه صیاد و از طریق خود سایت انجام می شود . اما در حال حاضر برای استعلام گرفتن چک می توانید از دیگر روش هایی که در اختیار است استفاده کنید. در مقاله " استعلام چک صیاد " دو روش استعلام به کمک پیامک و استعلام از طریق سامانه cbi.ir را آموزش دادیم و در مطلب امروز قصد داریم شما را با روشی ساده تر برای استعلام که در اختیار عموم قرار دارد آشنا کنیم. پس به عنوان سومین روش برای استعلام چک صیاد می توان به استعلام از طریق اپلیکیشن صیاد اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر و نحوه کار با این اپلیکیشن در ادامه با هیواتک همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم دیگر مقالات سایت را هم مطالعه کنید : چک الکترونیکی چیست ؟ ، ثبت انتقال چک در سامانه صیادمعرفی اپلیکیشن استعلام چک صیاد

در مقالات قبلی مثل به طور مفصل در مورد سامانه صیاد صحبت کردیم و اگر بخواهیم در یک جمع بندی این سامانه را تشریح کنیم ، در اصل با رونمایی از این سامانه تمامی دسته چک های بانک های مختلف به صورت یکپارچه و یک شکل و بعد از اعتبار سنجی حساب توسط بانک مرکزی به اشخاص واگذار می شود. تمامی این دسته چک ها دارای یک استعلام هستند که برای استعلام چک باید از آن استفاده کنید. این کد استعلام 16 رقمی بوده و به صورت تصویر زیر در چک قابل مشاهده است.

 

 

این استعلام را می توانید از 3 طریق ارسال پیامک ، سایت  cbi.ir و یا اپلیکیشن چک صیاد که به تازگی از آن رونمایی شده است انجام داده و استعلام حساب صادرکننده چک ر بررسی کنید.

اپلیکیشن استعلام دسته چک با عنوان " ساد 24 " این امکان را به شما می دهد تا به راحتی استعلام چک را انجام دهید. این اپلیکیشن امکان نصب روی گوشی های اندروید و آیفون را دارد و می توانید آن را از اپ هایی مثل " کافه بازار " دانلود کنید.

 

 

 دانلود اپلیکیشن استعلام چک

تا به اینجای مطلب به طور مفصل در مورد سامانه صیاد و اپلیکیشن مربوط به آن صحبت کردیم. اپلکیشن استعلام چک صیاد به نام " ساد24 " این امکان را به شما می دهد تا به راحتی بتوانید با اسکن کد  QR روی چک صیادی از آن استعلام بگیرید .

این اپلیکیشن با در دست بودن برای گوشی های اندروید و آیفون می تواند در همه جا همراه شما باشد و با نصب آن روی دستگاه خود بتوانید به راحتی از حساب صادر کننده چک استعلام بگیرید. پس برای دانلود تنها کافی ست از طریق لینک هایی که در سایت ساد24 موجود است و یا سرچ در کافه بازار این برنامه را دانلود کنید.

نحوه کار با این اپلیکیشن بسیار ساده است که در ادامه به آن می پردازیم.

 

استفاده از برنامه استعلام چک

بعد از نصب برنامه ساد 24 شما یک برنامه مدیریت چک را روی گوشی خود می توانید مشاهده کنید ! نحوه کار با این نرم افزار بسیار ساده است پس آن را اجرا و مراحل زیر را دنبال کنید :

 

 

1- برای گرفتن استعلام روی گزینه " استعلام صیاد " کلیک کنید.

2-  سپس کد 16 رقمی استعلام که در بالای چک سمت چپ قرار دارد را در این کادر وارد کنید. ( در بالاتر به صورت تصویری در این مورد صحبت کردیم)

3- به جای وارد کردن کد استعلام می توانید کد QR روی چک را به کمک این بخش اسکن کنید.

بعد از انجام یکی از دو روش گفته شده می توانید نتیجه استعلام را مشاهده کنید. این نتیجه شامل مواردی همچون وضعیت حساب شخص ، نام مالک چک ، سریال چک می باشد.

اگر می خواهید در مورد انواع وضعیت استعلام چک ها مثل وضعیت قرمز ، وضعیت قهوه ای و بیشتر بدانید به مقاله " راهنمای استعلام چک برگشتی سامانه صیاد " مراجعه کنید.

منبع : اپلیکیشن استعلام چک صیاد


هیواتک

دی اکتیو اینستاگرام با گوشی

علت محدود شدن کامنت اینستاگرام

سامانه امتا ایران خودرو و سایپا

چک ,استعلام ,صیاد ,سامانه ,اپلیکیشن ,دسته ,استعلام چک ,دسته چک ,چک صیاد ,سامانه صیاد ,می توانید

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
وبلاگ بهمن ناجی بازار صنعت هنرستان نوین فایل اینجا همه چی هست Kandace Cano jaydenbgt4457 netz تولیدکننده جاروبرقی صنعتی ایرانی akhbar tecnolozh12 نسوز صنعت