محل تبلیغات شما

سجام مخفف سامانه جامع اطلاعات مشتریان می باشد. این سامانه متعلق به شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی است که وظیفه ثبت ، نگهداری و تسویه معاملات در بازارهای مالی را بر عهده دارد. ثبت نام در این سامانه برای ورود به بورس اامیست. بورس به بازاری سازمان‌ یافته گفته می ‌شود که قیمت‌ گذاری، خرید و فروش کالا و اوراق بهادار در آن انجام می‌ پذیرد. برای معامله در بازار بورس، هر شخصی حقیقی یا حقوقی نیاز به یک کارگزار رسمی و کد معاملاتی دارد. کارگزار در واقع واسط بین معامله‌ گر و بازار بورس می‌ باشد. افراد عادی جامعه نیز می‌توانند با دریافت کد بورسی از کارگزاری‌های رسمی، خرید و فروش سهام و اوراق‌ بهادار را در این بازار انجام دهند. در اوایل سال 97 با راه اندازی سامانه سجام گام مهمی در تسهیل ورود و استفاده مفید از بازار بورس فراهم شد. تمام کسانی که تا پیش از سال 97 کد بورسی داشته می بایست در این سامانه نیز ثبت نام کنند ، همچنین هر فرد حقیقی و حقوقی نیز لازم است برای ورود به بازار سرمایه علاوه بر کد بورسی در این سامانه ثبت نام و احراز هویت شود.

هر سامانه اینترنتی در کنار مزایایی که دارد ممکن است با مشکلاتی نیز همراه باشد. مشکلاتی که ممکن است ناشی از خود سامانه باشد یا از سیستمی که با آن ثبت نام خود را کامل می کنید. در مقاله امروز هیواتک قصد داریم شما را با نحوه حل مشکل خطای سامانه سجام آشنا نماییم. با توجه به آزادسازی سهام عدالت و همچنین عرضه سهام دولتی به بازار به منظور استفاده عموم مردم و سهیم کردن آن ها در اقتصاد ، در دو ماه اخیر شاهد استقبال بی نظیر مردم از بازار بورس شده ، بنابراین با مقالات متعددی سعی در آشنایی شما با نحوه ثبت نام در سامانه سجام ، دریافت کد بورسی و معامله اینترنتی سهام نموده ایم که در ذیل مقدمه می توانید این مقالات را ملاحظه فرمایید. با مطالعه این مقاله نیز با ما همراه باشد تا با نحوه حل اشکال در سامانه سجام آشنا شوید.

سامانه سجام

ثبت نام در سامانه سجام

دفاتر پیشخوان سامانه سجامموارد اشکال در سامانه سجام

همانطور که در مقدمه گفتیم اشکال در سامانه سجام مانند دیگر سامانه های اینترتی تا حدودی طبیعی می باشد. در مواردی که مشکل از خود سامانه باشد معمولا پس از مدت کوتاهی این مشکلات برطرف می شود ، اما گاهی اوقات ممکن است مشکل در سیستم مورد استفاده در هنگام ثبت نام باشد. در این موارد لازم است با ایجاد تغییراتی در سیتم خود مشکل را برطرف نماییم. در سیر طبیعی ثبت نام می بایست مواردی را رعایت نمایید که به منظور شرح بیشتر آن فرآیند ثبت نام را مرور می کنیم که عبارتند از :

- در ابتدا وارد سایت سجام شوید. در صورتی که سایت برای شما باز نشد امکان دارد اتصال اینترنت شما برقرار نبوده یا سرور سایت مشکل داشته باشد.

 

 

خطای سامانه سجام

 

 

- در صورتی که سایت باز شد ، برای ثبت نام می بایست بر روی دکمه ثبت نام در سجام کلیک کنید و در صفحه بعدی شماره تلفن همراه خود را وارد کرده تا کدی برای شما فرستاده شود ، کد امنیتی را وارد و بر روی دریافت کد تایید کلیک کنید. کد تایید دریافت شده بر روی گوشی همراه خود را در کادر مربوطه وارد کنید. در صورتی که کد را دریافت نکردید ممکن است سامانه موقتا ایراد داشته باشد یا شما در جایی قرار داشته باشید که آنتن دهی مناسبی نداشته و یا در وارد کردن شماره دقت کافی را نداشته اید.

- در صورت ارسال کد می بایست از میان دو گزینه حقیقی ایرانی و حقوقی ایرانی یکی را انتخاب کنید. چون به صورت فردی قصد ثبت نام دارید گزینه حقیقی را انتخاب کنید و در مرحله بعد توضیحاتی برای شما نمایش داده می شود که نیاز است این اطلاعات را به دقت بخوانید و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و در انتها بر روی تایید / ادامه گام بعدی کلیک کنید. در مرحله بعد می بایست درگاه بانکی مورد نظر خود را انتخاب کرده و مبلغ ده هزار تومان بابت ایجاد کد سهامداری بپردازید. پس از انتخاب درگاه بر روی گزینه پرداخت کلیک کنید و مانند هر خرید اینترنتی دیگری، مشخصات کارت بانکی خود را وارد کرده و خرید را انجام دهید. پس از پرداخت، فاکتور پرداختی به شما نشان داده شده و با کلیک بر روی ادامه مراحل ثبت نام به مرحله بعد بروید. در این قسمت ممکن است ارتباط با درگاه اینترنتی بانک دچار مشکل شده باشد که مربوط به سامانه بوده و با گذشت مدتی حل شده و یا در صورت باز شدن درگاه بانکی شماره کارت یا رمز دوم را اشتباه وارد کرده باشید.

 

 

 

 

در این مرحله اطلاعات شخصی خود شامل نام و نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد و … را وارد کنید. در صورتی که قصد ثبت نام در سجام برای شرکتی را نیز دارید اطلاعات مربوط به نماینده قانونی را پر کنید. پس از ثبت مشخصات فردی، اطلاعات تماس که شامل شماره تلفن همراه ، آدرس و . را پر کرده و در پایان بر روی گزینه ذخیره کلیک کرده و به مرحله بعد بروید. سجام در این مرحله از شما کد های سهام بورسی را درخواست می کند و نیاز است نوع بورس را مشخص کنید و کد مربوطه را به لیست مشخص شده درج کنید. در مرحله بعد عنوان شغل، تاریخ اشتغال ، نام شرکت یا موسسه، تلفن، نشانی، کد پستی و… تمامی اطلاعاتی لازم را که باید در این مرحله تکمیل کنید. از آنجایی که طی سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان، سود هر کارگزاری به طور متمرکز به حساب معامله گر واریز می گردد، لذا لازم است اطلاعات مالی خود را به درستی وارد کنید. سجام در این قسمت از شما می خواهد اطلاعات ثبت شده خود را تایید کنید. گزینه می پذیرم را انتخاب کنید. استعلام کارت بانکی ممکن است به دلیل مشکل در سامانه یا اشتباه وارد کردن شماره کارت بانکی انجام نپذیرد.

مراحل ثبت اینترنتی به پایان رسیده است. سپس اطلاعات وارد شده می بایست استعلام شده و نتیجه از طریق پیامک ارسال خواهد شد ، در صورتی که استعلام موفق باشد ، شما موفق به دریافت کد پیگیری سجام می شوید و در غیر این صورت مشکل موجود برای شما پیامک خواهد شد. در گام بعدی تا قبل از این می بایست به یکی از مراکز احراز هویت مراجعه کرده و چهره و امضای خود را ثبت نمایید اما با توجه به شیوع ویروس کرونا این روش حضوری به غیر حضوری تغییر یافته است که در مقاله نحوه احراز هویت غیرحضوری سجام به تفصیل در این خصوص صحبت کرده ایم و مطالعه آن را به شما پیشنهاد می نماییم. در صورت عدم دریافت استعلام ممکن است به دلیل عدم آنتن دهی یا اشتباه وارد کردن شماره تلفن همراه آن را دریافت نکرده باشید.

 

 

 

 

موارد اشکال در سامانه سجام همانطور که ملاحظه نمودید ممکن است از سامانه بوده که در این صورت پس از مدت کوتاهی حل خواهد شد و یا اشکال در ارتباط اینترتی یا آنتن دهی و بی دقتی در ورود اطلاعات باشد که در ادامه با چگونگی رفع مشکل ثبت نام در سجام آشنا خواهیم شد.

 

خواندن مقاله اپلیکیشن سیگنال را نیز به شما توصیه می کنیم .

 

 

 رفع مشکل ثبت نام در سجام

در قسمت قبل مشکلات ثبت نام در سامانه سجام را که با رنگ قهوه ای مشخص شده نام بردیم. در تمامی این موارد ابتدا به ورود اطلاعات خود نگاه دوباره انداخته و از صحیح بودن آن اطمینان حاصل نمایید ، سپس به وجود اشکال در سامانه شک می کنیم. رفع مشکل ثبت نام در سجام را به ترتیب به این صورت برطرف می نماییم :

- در صورتی که سایت برای شما باز نشد امکان دارد اتصال اینترنت شما برقرار نبوده و بنابراین با وارد شدن به یک سایت دیگر ارتباط اینترتی خود را تست کرده و در صورتی که سایت دیگری هم باز نشد با اینترنت دیگری وارد سایت سجام شوید.

- در صورت عدم دریافت کد تایید آنتن دهی گوشی خود را چک کرده و در صورتی که آنتن مناسبی نداشتید مکان خود را عوض کنید ، همچنین از درست وارد کردن شماره تلفن همراه اطمینان حاصل نمایید.

- در هنگام پرداخت مبلغ ثبت نام در صورتی که درگاه بانکی باز نشد مجددا ارتباط اینترنتی خود را چک کرده و در صورتی که پرداخت ناموفق بود از درست وارد کردن شماره کارت و رمز دوم اطمینان حاصل نمایید.

- در استعلام کارت بانکی و در صورت عدم موفقیت در استعلام اطلاعات بانکی از وارد کردن صحیح اطلاعات اطمینان حاصل نمایید.

- در صورت عدم دریافت استعلام چه مثبت و چه منفی از در دسترس بودن گوشی خود و آنتن دهی مناسب اطمیانا حاصل نمایید.

در انتها ذکر این نکته لازم است که در هر مرحله و با اطمینان حاصل کردن از ورود صحیح اطلاعات ، در دسترس بودن گوشی و آنتن دهی مناسب و در نهایت ارتباط اینترنتی مناسب مشکل همچنان و خطای سامانه سجام پابرجا ماند ، مطمئنا مشکل از خود سامانه بوده و در صورت عدم حل این مشکلات پس از مدت کوتاه و طولانی شدن آن با پشتیبانی سامانه سجام با شماره 1516 تماس حاصل نمایید.

منبع : رفع مشکل ثبت نام در سجام


هیواتک

دی اکتیو اینستاگرام با گوشی

علت محدود شدن کامنت اینستاگرام

سامانه امتا ایران خودرو و سایپا

سامانه ,ثبت ,سجام ,، ,کد ,  ,ثبت نام ,خود را ,سامانه سجام ,نام در ,در این ,دارد اتصال اینترنت

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
نیاز کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. فروشگاه عسل طبیعی کوهستان مورد تائید دکتر عموشاهی دانلود کده فروشگاه خرید اینترنتی kaghaz آموزشی فروش فلزیاب طلا یاب قوی المنتال مولتی هوشمندانه زندگی کنید معرفی انواع کابل برق فروشگاه اینترنتی محصولات آسانسور